×
خانه » عکس روز » عکس روز، دماوند در شب
30 تیر 1398

عکس روز، دماوند در شب

عکس-قله-دماوند-اثر-مجید-قهرودی

نگاه نو – عکس روز – دماوند در شب:  عکس نجومی «مجید قهرودی» عکاس کاشانی به عنوان یکی از ۱۱ عکس برتر مسابقه عکاسی نجومی رصدخانه سلطنتی گرینویچ انگلستان در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.

مسابقه عکاسی نجومی رصد خانه گرینویچ انگلیس برای انتخاب عکس‌های برتر سال برگزار می‌شود که عکس مجید قهرودی از قله دماوند توانست یکی از ۱۱ عکس برتر این مسابقات در سال ۲۰۱۹ شود.

قهرودی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم گفت: مسابقه عکاسی نجومی رصدخانه سلطنتی گرینویچ یکی از معتبرترین و باسابقه‌ترین مسابقات در این رشته هنری است که برای انتخاب بهترین عکس‌های برتر امسال ۴۶۰۰ عکاس از سراسر جهان شرکت کردند.

وی با بیان این‌که هر عکاس مجاز به ارسال ۱۰ عکس بود، افزود: امسال با سه عکس در این مسابقه شرکت کردم که عکسی از کوه دماوند با عنوان “در آغوش کوهستان، در قلب کیهان” که سال گذشته ثبت شده بود توانست جزو ۱۱ عکس برتر این مسابقه قرار بگیرد.

قهرودی تصریح کرد: مسئولان برگزارکننده دو ماه پیش با ارسال ایمیلی به من اعلام کردند که اثر من برای چاپ در کتاب بهترین عکس‌های سال برگزیده شده ولی چند روز پیش از انتخاب این عکس در بین ۱۱ عکس برتر نجومی سال ۲۰۱۹ خبر دادند.

این هنرمند عکاس کاشانی خاطرنشان کرد: به جز عکس من اثر “مسعود قدیری” دیگر عکاس ایرانی که از دریاچه ارومیه ثبت شده جزو ۱۱ عکس برتر سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.

مجید قهرودی متولد ۶۷ کاشان دارای مدرک کارشناسی فیزیک، فعالیتش را در زمینه عکاسی نجومی از سال ۸۹ آغاز کرد و تاکنون رتبه‌های زیادی در مسابقات ملی و بین‌المللی کسب کرده است.

رتبه سوم مسابقه بین‌المللی عکس زمین آسمان TWAN 2014 در بین ۵۵ کشور، مدال طلای جشنواره بین‌المللی عکس خیام ۲۰۱۳ در بین ۷۶ کشور، مقام پنجم مسابقه بین‌المللی عکس زمین و آسمان TWAN 2012 در بین ۴۲ کشور، منتخب وب‌سایت عکس روز نجومی سازمان فضایی ناسا ۲۰۱۷، انتخاب و انتشار اثرش در مجله Sky and Telescope آمریکا در سال ۲۰۱۵، برگزیده مسابقه بین‌المللی Panobook Photography Award در سال ۲۰۱۶ و منتخب دومین دوره مسابقه بین‌المللی photo Awards از مهمترین عنوان‌های کسب‌شده این عکاس کاشانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =